آموزش وبلاگ نویسی ، از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش ایجاد صفحات جدا گانه در وبلاگ

صفحات وبلاگ بخشی مستقل از پستهای روزانه هستند. شما میتوانید آدرسی مشخص

( برای مثال http://pnuv.blogfa.com//page/mypagename.aspx ) را برای آن تعیین کنید.
 می‌توانید صفحات جداگانه را به دو شیوه ایجاد کنید. در صورت ایجاد صفحه جدید در قالب وبلاگ محتوای نوشته شده در قالب وبلاگ نمایش داده خواهد شد و در صورت انتخاب قالب دیگری برای وبلاگ محتوا در قالب جدید نمایش داده خواهد شد. در صورت ایجاد صفحه جدید با ویرایش کامل کدها شما میتواند در تمام کدهای صفحه تغییر ایجاد کنید. این شیوه در مواردی که نیاز به ایجاد صفحه ای با قالب و شکلی متفاوت با قالب اصلی وبلاگ است کاربرد دارد.


 تفاوت این کار با ارسال مطلب در بلاگفا این است که در صورتی که اچ تی ام ال را بدانید هر صفحه ی جداگانه را در قالبی کاملا متفاوت با صفحه ی جداگانه ی دیگر ایجاد نمایید.


 توجه فرمایید که صفحات جداگانه برچسب زمان نخواهند خورد و بنابراین در از قسمت آرشیو زمانی و یا موضوعی وبلاگ در دسترس نخواهند بود و تنها راه دستیابی به این مطالب این است که در جایی به طور دستی به آنها لینک دهید(لینک صفحات جداگانه در قسمت مربوطه لیست می شود)
 همچنین برخی از امکانات(آرشیو زمانی و موضوعی، پیوندهای وبلاگ، پیوندهای روزانه، امکان نظردهی و …) در این بخش غیر فعال است و در صفحات به نمایش در نخواهند آمد)


 اگر ایجتد صفح جدید در قالب وبلاگ را انتخاب نمایید ارسال مطلب شبیه ارسال مطلب جدید خواهد بود اما اگر ایجتد صفحه جدید با ویرایش کامل کد هارا انتخاب نمایید میتوانید با استفاده از امکانات اچ تی ام ال یک صفحه ی کاملاً جدید با قالب متفاوت از دیگر صفحات ایجاد نمایید در ضمن اگر مطلب شما بصورت کد است در میانه ی کدها عبارت را در میانه ی کدها بیابید و کد مربوط به مطلب را جایگزین نمایید .