تاثیر پاپ آپ بر روند بهبود رتبه الکسا

 

تاثیر پاپ آپ بر روند بهبود رتبه الکسا

هم اکنون در ایران و کشور های دیگر نیز از سایت الکسا به عنوان اطلاعاتی اولیه درباره یک سایت استفاده می‌شود. بسیاری از شرکت ها صاحب‌نام و بزرگ ایرانی برای تبلیغات فقط به رتبه الکسا سایت مورد نظر اکتفا می‌کنند و سپس درباره تبلیغ نمودن در آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

همین موضوع سبب شده تا الکسا و کسب رتبه برتر در آن برای مدیران سایت ها از اهمیت خاصی برخوردار باشد. منطقی‌ترین راه در کسب رتبه الکسا حذف مخاطب و افزایش ترافیک از طریق تولید محتوای باکیفیت است. اما از جایی که ما صبر و تحمل مشقت و توان تولید محتوا را نداریم به دنبال راهی زودبازده برای بهبود رتبه الکسا هستیم. به همین جهت ده‌ها سرویس و روش غیرمنطقی و غیراخلاقی شکل یافته که از طریق آن سایت ها تلاش می‌کنند رتبه الکسا خود را به طرز غیر واقعی بهبود دهند.

 

کد پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ به پنجره‌ای گفته می‌شود که به طور مستقیم بر روی سایتی که بازکرده‌اید به صورت خودکار و بدون اجازه شما باز می‌شود و در اکثر مواقع حاوی تبلیغات است. به این ترتیب باهر باز کردن صفحات سایت میزبان یک صفحه از سایت تبلیغ دهنده باز می‌شود. در صورتی که شما تمایلی به عنوان بازدیدکننده برای باز کردن سایت دوم در پاپ آپ نداشته‌اید و بلکه بدون درنگ صفحه بازشده را ببندید ولی به ترتیب یک بازدید هم برای سایت پاپ آپ شده حساب خواهد شد. و این بازدید سبب بهبود رتبه الکسا سایت تبلیغ دهنده خواهد شد.

استفاده از پاپ آپ در چند سال اخیر در ایران رواج زیاد پیدا کرده است و مدیران برخی از سایت ها به عنوان سیستمی برای کسب درآمد به آن نگاه ویژه‌ای دارند.

 

چگونه تشخیص دهیم که رتبه الکسا و بازدید یک سایت به وسیله پاپ آپ بوده است؟

 

سایت الکسا افزون بر این که اطلاعات آماری تخمینی درباره میزان صفحات بازدید شده، تعداد بازدیدکنندگان و میانگین بازدید و موارد از این قبیل را در اختیار ما قرار می‌دهد. اطلاعات جالب‌توجه دیگری را نیز ارائه می‌کند که از طریق آن می‌توان متوجه شد که بیش‌ترین بازدید یک سایت از کدام منابع بوده است.

اگر به قسمت Upstream Sites در صفحه مختص آمار یک سایت در الکسا مراجعه کنید، لیستی از سایت های را مشاهده خواهید کرد که کاربران پیش از بازدید از سایت مورد نظر شما از آن بازدید کرده‌اند.

قسمت Upstream Sites الکسا

مثلاً در تصویر بالا که مربوط به سایت ورزش ۳ است مشاهده می‌کند کاربران قبل از بازدید سایت از گوگل، دیجی‌کالا، سایت برنامه نود، یاهو و فارس نیوز بازدید کرده‌اند. حال کاربر می‌تواند از طریق لینک های مختلف از این سایت های که ذکرشده به ورزش ۳ رجوع کنند یا این که پس از بازدید از سایت های ذکرشده به میل خود به ورزش ۳ رجوع کرده باشند. اما از همین روش می‌توان متوجه شد که یک سایت از روش پاپ آپ یا موارد این‌چنینی به سایت که در حال مشاهده آمار ان در سایت الکسا هستید ارجاع شده است.

تقلب در رتبه الکسا

 

 

اگر نام یکی از سایت های که در تصویر بالا مشخص شده است در لیست Upstream Sites سایت مورد نظر شما دیده شود. ابداً شک نکنید که بخشی از بازدیدسایت مورد نظر شما از طریق پاپ آپ دریافت شده است. پس اگر قصد تبلیغات در سایت خاصی دارید تنها به رتبه الکسا توجه نکنید و معیار های دیگری را مد نظر قرار دهید.